Pentos

Home

To menu | To search

Home › Ujęcia filmowe przy użyciu podnośnika koszowego

Ujęcia filmowe przy użyciu podnośnika koszowego

, 21:00 - Permalink

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie na ogół z planem filmowym, kamerami a także konstrukcjami odzwierciedlającymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w brukowcach pojawiają się obrazy z realizacji scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak produkcja filmu jest o wiele bardziej złożonym interesem.

Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę w stronę jego czynników technicznych.

Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu nieraz wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokościach. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który umożliwia tego kategorii prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia znacząco ułatwiają pracę autorytetów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do napomnianego poprzednio montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko niebezpieczne ujęcia w których aktor przebywa na dużej wysokości, są także wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego.

Często okazuje się, że za pomocą profesjonalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie nagrywając jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na montowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..
Więcej na stronie www: Najtańsze podnośniki koszowe na terenie Wrocławia – wynajem