Pentos

Home

To menu | To search

Home › Stop przemocy wobec zwierzaków!

Stop przemocy wobec zwierzaków!

, 16:59 - Permalink

Wielbiciele zwierząt ubolewają nad faktem, który ewoluuje w coraz bardziej codzienny - przemoc. Jest to temat bardzo posępny, zmuszający do refleksji. W internecie, a także w telewizji co chwilę pokazują się nowe wiadomości dotyczącego tego, że pewien bestialski człowiek usiłował zabić zwierzaka.

Wtedy zastanawiamy się: "Dlaczego oni to czynią? Czy sprawia im to przyjemność?".

Nie jest to wykluczone.

Niektóre osoby są sadystami, toteż sprawia im przyjemność patrzenie na umierający organizm. Jest to przez nas całkiem niejasne.

Ubolewamy nad tym faktem, bo cierpienie tych stworzeń samoczynnie przechodzi na nas.

Przemocą wobec zwierząt można nazwać też pozbywanie się swoich pupili poprzez porzucanie ich na poboczu. Wbrew pozorom one także mają uczucia, też czują, a w związku z tym jakieś emocje im towarzyszą. Nie wierzysz? To dlaczego Twój pies cieszy się gdy wracasz z pracy? Powstało wiele kampanii, które starają się ochraniać te bezradne żyjątka.

Czasami jednak ich działalność nie przynosi pożądanych efektów. My jednak, jako ludzie, próbujmy pomagać naszym mniejszym braciom, bo nie raz bywało tak, że to one ochraniały swoich opiekunów. Coraz więcej sławnych osób wspiera akcje, które mają za zadanie zapobiegać przemocy wobec zwierząt. Jeżeli masz zły nastrój, nic nie szło po Twojej myśli - nie znęcaj się nad psem czy jakimkolwiek innych stworzeniem. Kup sobie worek treningowy, pociskaj garnkami w domu.

Pamiętaj: pies to nie zabawka.

Jeżeli chcesz sprawić swojemu dziecku prezent i kupić mu zwierzątko, to nie obchodź się z nim przedmiotowo.

O nie też trzeba się troszczyć, karmić, wyprowadzać na spacery. Koniec końców jest to organizm żywy, który pełni wszystkie procesy życiowe. Należy to zrozumieć. Od jakiegoś czasu w internecie można spotkać petycje i akcje dotyczące zaprzestania agresji wobec zwierząt. Nie są one tak bezużyteczne, jak twierdzi duża grupa osób. Jednoczą one obrońców praw zwierząt. Gdy idziesz drogą i zauważasz, że ktoś znęca się nad zwierzęciem, to pd razu zareaguj! Uratujesz mu życie i dasz szansę na dalsze istnienie. On na pewno będzie wiedział co dla niego zrobiłeś. Oprócz tego, sprawcę tego zdarzenia zgłoś natychmiast na policję, ponieważ zasługuje na odpowiednią karę. Pamiętaj, że dobro, które dajesz, na pewno niebawem do Ciebie wróci i to z podwójną siłą. Pomaganie jest ważne!.
Recenzja: tanie prawo jazdy kielce

Zobacz:
Zatrudnij specjalistów od pracy na wysokości!
Reklamy w internecie jak sie pozbyc
Odżywki na mięśnie - dlaczego są aż tak popularne ostatnio
Podzespoły samochodowe
Bagażniki rowerowe na dach samochodu