Pentos

Home

To menu | To search

Home › Samochód firmowy w leasing

Samochód firmowy w leasing

, 18:59 - Permalink

Leasing samochodu to nic innego jak odpłatne użytkowanie samochodu. Przedsiębiorstwa specjalizujące się leasingowaniem wydzierżawiają swoje samochody przedsiębiorcy, w wielu przypadkach na pewny czas w zamian za opłatę zwaną ratą leasingową. Czas trwania leasingu jak również wysokość rat określa umowa zawarta pomiędzy firmą a osobą wynajmującą. Jeśli spojrzymy na kwestie prawne samochód w trakcie leasingu nadal należy do firmy leasingowej a druga strona pozostaje jedynie użytkownikiem pojazdu w trakcie umowy.

Leasing na samochód cieszy się ogromną popularnością. Dzieje się tak za sprawą możliwości zaliczenia podatku Vat przez kierowników firm decydujących się na auto w leasing. Korzyść jest dwukrotna. Po pierwsze księgując podatek VAT od raty leasingowej, po drugie odliczenie przysługuje również przy wykupie samochodu po skończeniu leasingu. Skorzystanie z leasingu wiąże się również z innymi niż rata leasingowe kosztami. Leasing na samochód to także koszt cesji umowy leasingu na inną firmę. Aby nie doświadczyć nieprzyjemnych niespodzianek należy przed zawarciem umowy skrupulatnie zapoznać się z tabelą opłat w trakcie umowy, które mogą być wymagane.

Leasing auta zapewnia niejednokrotnie korzystniejsze warunki niż finansowanie zakupu z kredytu, jeżeli chodzi o firmy. Skorzystanie z leasingu jest odpowiednie nie tylko dla firmy wynajmującej samochód, ale i dla tego kto wynajmuje. Istnieją 2 formy leasingu dla klientów prowadzących własną firmę. Leasing operacyjny działający na zasadzie dzierżawy oraz leasing finansowy podobny do kredytu bankowego..