Pentos

Home

To menu | To search

Home › Nadwaga i jej Efekty

Nadwaga i jej Efekty

, 02:47 - Permalink

Bezużyteczne kilogramy to nie jedynie defekt estetyczny. Mnóstwo osób, które walczą z tuszą koncentruje się wyłącznie na swoim wyglądzie zapominając o tym, że zbytnia ilość tkanki tłuszczowej ma prawo przełożyć się także na całkowitą kondycję organizmu ludzkiego. Należałoby wobec tego dowiedzieć się jakich skutków zdrowotnych możemy się spodziewać kiedy nie kontrolujemy wagi. Pierwsze, co nadchodzi na myśl to naturalnie serce.

U osób z nadwagą wybitnie w wielu przypadkach obserwuje się nadciśnienie tętnicze, kołatanie serca i zadyszki podyktowane dysfunkcjami kardiologicznymi.

Ponadto wzrasta także niebezpieczeństwo zachorowania na miażdżycę.

W ściankach naczyń krwionośnych pojawiają się wtenczas blaszki miażdżycowe, które są w stanie prowadzić do porażenia mózgu, zawału serca, zaniku czucia w kończynach a także zawrotów głowy i chwilowych, niepewnych utrat przytomności.

Figury cierpiące z powodu nadwagi narażają również własny kręgosłup oraz stawy na pokaźniejsze obciążenie. Oznacza to, że po kilku latach bez ustanku trwającej otyłości mogą pojawić się kłopoty reumatyczne a nawet osteoporoza. Kiedy problem nadmiernych kilogramów rozpoczyna wymykać się spod kontroli należy bezzwłocznie udać się do profesjonalisty, jaki określi tego przyczynę. Nie zawsze jest to bo rezultat niezgodnej diety. Równie w wielu przypadkach nadwaga ma prawo stanowić symptom toczącego się procesu chorobowego, takiego jak zespół metaboliczny a nawet cukrzyca. W obydwu wypadkach nieodzowne jest pozostawanie pod stałą opieką lekarza profesjonalisty oraz przyjmowanie farmakologicznych środków, które mogą także odciążyć utratę wagi..
Dalsze informacje na stronie: środki na odchudzanie

<< Poprzedni
Następny >>