Pentos

Home

To menu | To search

Home › Jak zaplanować podróż do Stanów?

Jak zaplanować podróż do Stanów?

, 12:04 - Permalink

Polacy obecnie podróżują znacznie więcej niż dziesiątki lat temu, kiedy to samo otrzymanie paszportu było kłopotliwe. W obecnych czasach sytuacja gospodarcza w państwie jest unormowana, przez co mieszkańców stać na wakacje zagranicą. Ogromnym marzeniem wielu z nich jest wycieczka do Stanów, kraju, który każdy zna z kultowych serialów oraz filmów. Jeżeli planujesz zobaczyć to miejsce, zacznij organizację już dziś. Mieszkańcy Polski jeżeli pragną zobaczyć Stany muszą mieć ważną wizę.

Na jej uzyskanie trzeba zostawić sobie kilka miesięcy, gdyż nie jest wydawana z marszu.

Na początku należy umówić się na spotkanie z amerykańskim konsulem, jest to dopuszczalne w Krakowie lub w Warszawie.

W wyznaczonym dniu trzeba wybrać się do urzędu z przygotowanym formularzem o wizę turystyczną, trzeba zabrać również ważny paszport. W chwili rozmowy z urzędnikiem zostaniemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań.

Jeśli nasza kondycja finansowa jest dobra, oraz nie jesteśmy kryminalistami, wtenczas najprawdopodobniej dostaniemy wizę bez kłopotu. Dopiero posiadając ten papier należy kupować bilet. Lot transatlantycki trwa kilkanaście godzin, jest także o wiele kosztowniejszy od podróży w obrębie kontynentu.

Toteż szukanie ciekawej opcji podróży należy zacząć parę miesięcy przed wyjazdem. Należy prześwietlić wiele witryn, bowiem na poszczególnej z nich ceny mogą być skrajnie inne. Przeważnie najprzystępniejsze z Europy są transfery do Nowego Jorku. Możemy na początku tam się wybrać, a potem skorzystać z lotów krajowych, które są niezwykle tanie. Nie zapomnijmy także, aby odpowiednio spakować swój bagaż. Gdyż na terytorium Stanów nie możemy wwozić jedzenia a także napojów będących z poza kontynentu. Jedyne zakupy tego rodzaju można zrobić na strefie bezcłowej. Również wracając do kraju nie można pakować prowiantu, gdyż UE ma identyczne regulacje prawne. Wyżywienie w USA jest bardzo tanie, lecz nocleg już nie. Najciekawszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, możemy zrobić to zawczasu, przez internet. Działają specjalne portale online, które zajmują się pośrednictwem..