Pentos

Home

To menu | To search

Home › Dbaj o elewację wykonaną z kamienia

Dbaj o elewację wykonaną z kamienia

, 18:59 - Permalink

Kamienna elewacja jest wyjątkowa – wytworna,trwała oraz wytrzymała na trudne warunki atmosferyczne. Może przetrwać długie lata, pod warunkiem, że będzie właściwie pielęgnowana. Kamień nadaje się do wykańczania elewacji, układa się go na elewacjach domów domów prywatnych oraz biurowców. Możliwe jest dostosowanie kształtu, formy i rozmiaru kamieni elewacyjnych do wymagań każdego klienta. Mogą to być malutkie kamienie, mogą to być wielkich rozmiarów kamienie – wszystko zależy od potrzeb danego klienta, jego wizji oraz metody wymyślenia budynku.Nabywca ma wpływ, jakiego rodzaju elewację ułoży na własnym domu. Najlepszym kamieniem na elewację jest granit,stosowany dość rzadko z uwagi nawyjątkowo wielki wydatek.

beste wünsche zum geburtstag
Wszyscy wiedzą że kamień naturalny jest bardzo trwałym i wytrzymałym surowcem. Jednak nawet on podlega działaniu pewnych czynników takich, jak opady, promieniowanie, zmiany temperatury, sole i kwasy. Na kamieniu występują co więcej różne dziwne fenomeny grzyby, mchy i porosty.

Działanie tych elementów posiada znaczenie dla wyglądu kamienia. Granity, wapienie i piaskowce są polerowane, szlifowane i wygładzane. Są w ten sposób niejako nieprzemakalne, a brud pojawia się w ich wnętrzu. Wygładzony, czyli wypolerowany, kamień ma odporność wiatr, słońce czy deszcz, czyli czynniki atmosferyczne.

Wapienie i piaskowce powinny być dodatkowo impregnowane.

Produkty chroniące kamień przed brudem nie posiadają koloru, nadają połysk i czynią kamień bardzo trwałym. Porowate kamienie elewacyjne mogą utracić barwę., stawać się nieeleganckie.

Wtedy profesjonaliści zabierają się za piaskowanie. Oczyszczają powierzchnię kamienia materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza albo wody. Co szkodzi elewacjom zaprojektowanym z kamienia? Na pewno deszcz,śnieg oraz brud..

Są to złe czynniki, które mogą na stałe zrujnować kamień.

Długowieczność elewacji zapewniają firmy stosujące specjalistycznych piaskarek do oczyszczenia budynku z zewnątrz..


<< Poprzedni
Następny >>