Pentos

Home

To menu | To search

Home › Ceny mieszkań we Wrocławiu

Ceny mieszkań we Wrocławiu

, 08:13 - Permalink

Na obszarze niedawnych kilku lat, sytuacja na rynku lokali we Wrocławiu całkowicie się zmieniła. Około mniej więcej 5 lat wstecz byliśmy w stanie kupić świeże kawalerki w tym mieście za całkiem przystępną kwotę. Niestety, teraz ceny nowych lokali we Wrocławiu są zbliżone do tych, które na przykład obowiązują w mieście stołecznym naszego kraju lub na Pomorzu.

Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Przyczyną wzmożonego ruchu na dolnośląskim rynku mieszkaniowym, którego wynikiem jest budowa nowych nieruchomości, zostaje głównie wielka migracja do stolicy Dolnego Śląska.

Dobra ewentualność ekonomiczna tego rejonu, a także nieustannie poprawiające się uwarunkowania pracy, przyciągają so siebie rzeszę osób którzy pragną polepszyć stan swojego funkcjonowania. Sporym rozwojem charakteryzuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najchętniej poszukiwani. Skutkiem napływu świeżych mieszkańców mieściny jest znacząco duży popyt na lokale mieszkalne. Dlatego deweloperzy decydują się powstawanie projektów na terenie całego Wrocławia. Sporą powodzeniem cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże znajdują się klienci drogich nieruchomości, nawet na przedmieściach takich jak Nowe Żerniki. Kolejnym powodem, który przesądza o natężonym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez atrakcyjność uniwersytetów, które przyciągają do się studentów nawet z odległych końców Polski.

W powiązaniu z tym właściciele nieruchomości mają możliwość pozwolić sobie na ustalanie dużych miesięcznych czynszów. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego pokoju wynosi szacunkowo 800 złotych za miesiąc..